Ramazan (Şeker) Bayramı Bursa'ya Gezi Turları

Bursa'dan Haberler - Kampanyalar

Ramazan ayına sayılı günler kala tur şirketleri de Bayram gezilerini belirlemeye ve kampanyalarını oluşturmaya başladı. Ramazan ayının ardından Şeker bayramını gezerek geçirmek isteyenler için uygun maliyetli geziler ve kampanyalar sunmayı düşünen tur şirketlerinden bir tane turu seçtik ve sizlerle paylaşıyoruz.

Ramazan Bayramı Eskişehir -Bursa İznik ve Cumalıkızık turu

Şeker bayramına özel gezi turu olarak Folklorik seyahat acentasının düzenlediği tur, Eskişehir, Bursa, Cumalıkızık ve İznik gezilerini kapsıyor. Bildiğimiz üzere 2010 Ramazan bayramı arifesi 8 Eylül çarşamba ve bayram 9 eylül perşembe günü başlıyor. Ramazan bayramına özel Bursa gezi turu da bayramın ilk günü 9 eylül perşembe sabahı başlayarak 11 eylül cumartesi akşamına kadar devam edecek. 3 gün ve 2 geceden oluşan gezi turuna katılanlar hem Bursanın hemde Eskişehirin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini yerinde görme imkanına sahip olacaklar. Tur programı ise kısaca şöyle:

Bayramın 1. ve Turun birinci günü: Birinci gün buluşma noktalarından alınıp hareket ettikten sonra turunuz Bursa’nın tarih kokan ilçesi iznik ile başlayacak, ayasofya kilisesi, roma döneminden kalma tiyatrolar, çini atölyeleri, iznik müzesi gibi mekanlar gezildikten sonra iznik gölüne karşı çaylarınızı da yudumlayacaksınız, daha sonra Bursa’ya yolculuk başlayacak. Bursa’ya geldiğinizde osmanlı tarihini adeta gözlerinizle göreceksiniz, tophane semtinde Osmangazi ve Orhangazi türbeleri gezildikten sonra, Koza han, ipek han, karagöz ve hacivat müzesi, Bursa kapalı çarşısı ve tabiki Ulu Camii ve Yeşil Camii. Kestane şekeri alışverişleriniz de cabası. Akşam saatlerinde ise konaklama için Eskişehirin yolu tutulacak. Konaklanacak otel Eskişehirde ve akşam yemeğidbursa-hanlare burada yenecek.

Bayramın 2. ve turun ikinci günü: Eskişehir’de güzel bir sabaha merhaba dedikten sonra, kahvaltının üzerine geziniz kaldığı yerden devam edecek. Eskişehir’de odunpazarı, odunpazarı evleri, kurşunlu külliyesi, atlıhan çaşısı, cam sanatlar müzesi ve haller gençlik merkezi gezilecek. Daha sonra otelde yenecek akşam yemeğinin ardından porsuk çayı kıyısısında yürüyüş yapıp, buradaki eğlence mekanlarından birinde geç saatlere kadar eğlendikten sonra tekrar otele dönülecek.

Bayramın 3. ve turun üçüncü günü: Otelde yapılacak kahvaltının ardından tekrar Bursaya hareket başlayacak. Bu kez durak Osmanlının ilk yerleştiği mekanlardan olan uludağ eteklerindeki Cumalıkızık köyü. Burada köy gezilip tarihi yapıların bol bol fotoğrafı çekildikten sonra, etnoğrafya müzeside gezilecek. Ve ardından Bursanın sahil şeridi ilçelerinden Mudanya’ya doğru yola çıkılacak. Mudanya gezildikten sonra sahildeki balık lokantalarında verilecek öğle yemeği molasının ardından Mudanyanın yazlık mekanlarından, zeytinbağları, üzümü, şarabı, denizi, tarihi hemen hemen herşeyiyle ünlü Trilye ‘ye geçilecek. Burada da gezilecek mekanlar, doğal ortamlar ve eski kiliseler. Trilye’nin ardından tur sona ercek ve konuklar alındıkları yerlere bırakılacak.

3 günlük ramazan (şeker) bayramı turu işte böyle. Tur programı hakkında ve erken kayıt kampanyaları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için folklorik.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Öncelikle hayrılı ramazanlar, ardından iyi bayramlar ve iyi tatiller dileriz…

1 thought on “Ramazan (Şeker) Bayramı Bursa'ya Gezi Turları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir