Oylat Kaplıcaları ve Oylatta Otel

Bursa Kaplıcaları ve Oteller

Bir doğa harikası olan Oylat, Bursa’nın İnegöl İlçesi’nin Hilmiye Köyü’ndedir. Oylatta kaplıcalar ormanın içinde bulunan bir vadide yer almaktadır. Sağlıklı tatil merkeziniz olan Oylat Green Termal Otel Kaplıcalarında suyun sıcaklığı yaklaşık 40.5 derece civarında ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış tedavi edici, şifa özelliği taşımaktadır. Oylat Kaplıcaları doğanın içinde çok harika manzarasından ötürü yerli ve yabancı turistlerin ilgisini cezbetmektedir. Ayrıca Oylat Kaplıcaları birçok ağaç çeşidine sahip doğası ile misafirlerine huzuru, sağlığı ve konforu birarada sunar. Böyle bir özelliğinden dolayı su tedavisinin yanısıra iklim tedavisi de uygularken adeta şifa kaynağı bir ortamdır.

Renksiz ve berrak olan suyun; kireçlenme, romatizmal ağrılar, böbrek rahatsızlıkları, cilt hastalıkları, çocuk felci, muhtelif nevralji(sinir ağrıları), kadın hastalıkları, nevritler(sinir iltihapları), siyatik, sinir uyuşukluğu, nevralji, beyin yorgunluğu, eklem rahatsızlıkları, düşük ve yüksek tansiyon rahatsızlıkları, katılaşmış ve spaztite olmuş kazanmış felç durumları gibi daha birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.
Oylat Green Termal Otel, Oylat kaplıcaları Türkiye Geneli Satış Sorumlusudur. Oylat kaplıcalarında ekonomik ve huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz.

Bursa İnegöl Oylat Kaplıcalar
ının Coğrafik Yapısı
Oylat Kaplıcaları, Uludağ sırtlarında, her iki tarafı yeşil vadilerle çevrilmiş bir yamaç üzerine kurulmuştur. Vadi, gürgen, çam, meşe, kestane, çınar, ıhlamur ağaçları ile kaplanmış olup, kuşburnu ve böğürtlen bitkilerinin yetiştiği yemyeşil bir vadidir. Vadiden Oylat deresi çağlayanlar oluşturarak geçmektedir. Oylat Deresinin serinlik ve yumuşaklığı sayesinde dinlendirici bursa-oylat-sifali-kaplicalariözelliği de vardır. Uludağ’dan gelen kar suları ve diğer kaynaklarla beslenerek oluşan bu dere ormanın içinde gözlerinizi alamayacağınız, alabalıklara yataklık eden bir şelale oluşturmuştur.
Oylat kaplıcalarının hemen yanındaki bu vadi bahar mevsiminde kır çiçekleri ve menekşelerle kaplanırken sonbahar ve kış mevsimlerinde ise harika bir tablo gibi görünüyor. Oylat Kaplıcaları deniz seviyesinden 840 metre yüksekliktedir ve Uludağ eteklerinde dağ ve iklim tedavisi özelliklerine sahiptir.

Oylat Şifalı Kaplıcaları Tarihçesi

Oylat Kaplıcaları acıklı fakat mutlu sonla biten bir efsaneye sahiptir. Bizans Tekfur’unun çok sevdiği kız amansız bir hastalığa yakalanır ved dönemin bütün doktorları toplanırlar ama hiçbiri kızın hastalığına tedavi bulamazlar. Hekimlerin elleri kolları bağlanır ve Tekfurun kızını ordan uzaklaştırmak ve tedavi bulamayışlarını örtbas etmek için şimdiki Oylat Kaplıcalarına gönderirler. Kızdan umudunu kesen doktorlar “Öl yat” deyip kızı bırakırlar. Fakat Tekfurun kızı buranın suları ile yıkanarak gün geçtikçe sağlığına kavuşur. O günden sonra kaplıcaların şifa dağıttığına inanılır ve adının da “Öl yat”tan geldiği düşünülür.

Oylat Termal Otelde; 29 oda,8 Apart, 105 yatak kapasiteli, Büyük termal yüzme havuzu, Jakuzili aslan ağzı küçük havuz, Sauna, Şok havuzu, Türk hamamı, Jakuzili özel aile banyoları, Spor salonu, Kese-mesaj, Kafeteryası, Restorantı, Çay bahçesi, Oyun salonu, Açık büfe, Yarım Pansiyon ve Tam pansiyon gibi özellikler bulunmaktadır. Oylat Kaplıca ve Otel fiyatları ise aşağıdaki gibidir.

Oylat Green Termal Otel Fiyat Tarifesi
1 kişilik oda    YARIM PANSİYON  90 TL
2 kişilik oda    YARIM PANSİYON    140 TL
3 kişilik oda    YARIM PANSİYON    180 TL

4 kişilik oda     YARIM PANSİYON    240 TL

Oylat Kaplıcalarına Ulaşım

Bursanın inegöl ilçesine 27 kilometre mesafede ve Bursa-Eskişehir Karayolu üzerinde bulunan oylat kaplıcalarına, Eskişehir-İnegöl Karayolunda giderken 90. kilometreden sola dönerek, Domaniç Tavşanlı yol ayrımına saptıktan 11 kilometre sonra, yol levhalarını takip ulaşabilirsiniz.

İstanbul tarafından gelen konuklar ise önce Bursa ardından, Ankara yönündeki İnegöl’e varmalıdırlar. İnegölden devam ederek 7-8 kilometre  sonra Domaniç Tavşanlı yol ayrımından sağ yöne saparak tabelaları takip ederler.

Yine İstanbul tarafından kişisel otomobilleriyle Oylat’a gelmek isteyen misafirler, önce Darıca-Bayramoğlu gişesinden Eskihisar’a giderler. Topçular’a geçtikten sonra, Yalova yönüne doğru yola devam edip Bursa şehir girişinden Ankara yoluna saparlar. İnegöl’e toylat-kaplicalari-krokiarafına doğru devam ederek 8 km sonrasında Domaniç Tavşanlı yol ayrımına saparak tabelaları takip ederler.

İstanbul-Bursa karayolu uzunluğu: 243 kilometre
Oylat Green Termal Otelin denize olan uzaklığı : 100 kilometre
Oylat Green Termal Otelin Uludağ’a olan uzaklık : 130 kilometre
Bursa Yenişehir Havaalanı’na olan uzaklığı:  50 kilometre

Otobüsle gelecek olan konuklar Bursa’dan İnegöl otobüslerine bindikten sonra, minibüslerle Oylat’a ulaşabilirler.
Oylat şifalı kaplıca suları ve Green Termal otel hakkında daha detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için iletişim bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

Oylat Kaplıcaları ve Green Termal Otel İletişim Bilgileri
tel: 0222 220 93 85
mail: rezervasyon@oylatgreentermalotel.com

Oylat otelleri Yeni Çağlayan Otelİlginizi çekebilir

6 thoughts on “Oylat Kaplıcaları ve Oylatta Otel

  1. Gerçektende hem yazıda hem yorumlarda anlatılanlar kadar var mı oylat kaplıcaları? Kaplıcalara gideceğim ama nereye gitsem diye karar veremiyorum, yazılanları okuyunca oylat kaplıcalarına, inegöle gidesim geldi, hem birde oylat mağarası falan varmış, peki sormak istediğim oylat kaplıcalarında hangi oteli tavsiye edersiniz, oylat otel fiyatları nasıldır, ne kadar bir harcama düşer kişi başı yaklaşık olarak bilgi verebilirmizini teşekkürler…

  2. Oylat çok güzel bir yer ya şiddetle tavsiye ederim. Hem dinlenmek hem gezmek, stres atmak için bire bir. Havası, dağı, tepesi, oylat kaplıcaları ve tabiki oylat mağarası… çok güzel yerler

  3. kaplıcaları tam anlamıyla gezmedim ama oylat mağrası var ve gercekten içerisinde gezerken insan büyüleniyo çok güzel bir şekilde dolasmak için yol yapmışlar herhangi bir doğallığı bozmadan süper

  4. Tek kelimeyle mükemmel diyebilirm. Türkiyede birkaç kaplıcaya gittim romatizmalarıma şifa olur diye ama Oylat kaplıcaları na gidip gördükten sonra artık hep ordayım, ağrılarım epey bi azaldı ama ortam mükemmel oylatta

  5. Geçen hafta oylat kaplıcalarında idim. Gerçekten harika. Kendim mudanyada yaşıyorum, mudanya da çok güzel ama oylat kaplıcaları nı görünce gerçekten hayran kaldım. Doğal bir ortamda mükemmel bir yer. Herkeze oyatı gitmelerini görmelerini tavsiye ederim. tatil yapma planınız varsa bir kerede oylat kaplıcalarını deneyin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir