Mavi Boncuk Konukevi – Cumalıkızık Pansiyon

Bursa Pansiyonlar

Mavi Boncuk Konukevi, Bursa’nın en eski yerleşim yerlerinden olan, Osmanlı mirasını günümüze kadar bozmadan taşıyan Cumalıkızık’ta bulunur. Osmanlı Dönemi’nde Orhan Bey Bursa’yı aldığı zaman bir vakıf köyü olarak kurulmuş olan Cumalıkızık Köyü, Bursa’da Osmanlı’nın ilk toplu yerleşim yeri olarakta hafızalarda yerini almıştır. Cumalıkızık’ta tam bir tarih yatmaktadır. Bu yüzden Cumalıkızık Evlerinin önemi büyüktür.  Toplamda 270 adet ev mevcuttur. Bunların 180 adeti hala kullanılmaktadır. Cumalıkızı  Bir zamanlar Emrah’ın başrolünü oynadığı reyting rekorları kıran ‘Kınalı Kar’ dizisinin çekildiği köydür. Dizinin köyün ekonomisine çok büyük katkı sağlamıştır. Ziyaretçiler, Cumalıkızık Köyüne gelip Halil Bey’in Konağında gözleme yemeden ve köy kahvesinde çay içmeden mavibocukkonukevi-cumalıkızıkgidemez oldular.

Mavi Boncuk Misafirhanesi de bir pansiyon olarak hizmet vermektedir. Cumalıkızık’ın tarihi ve yeşili ile içiçe olmak ve ruhunuzu dinlemek isterseniz; huzurlu ve sade bir ortamda kalabileceğiniz bir misafirhanedir Mavi Boncuk Konukevi. Mavi Bocuk Pansiyon size köy hayatını yaşatacaktır. Bahçesinde sebze ve meyvelerin yetiştiği,  güzel bir köy evi örneğidir. Cumalıkızık Mavi Boncuk Pansiyon, eczacı olan Ankaralı Halil Bey ve eşi tarafından yapılmış ve düzenlenmiştir.

Mavi Bocuk Konukevi nde, çift kişilik 9 ayrı oda bulunmaktadır. Herbir odanın kendine ait banyosu vardır. Yılın hergünü açık olan bu pansiyon sizi eski günlere götürürken sadelik ile huzuru birarada sunacak.

Mavi Boncuk Konukevi İletişim Bilgileri
Tel : 0224 373 09 55
Cep Tel : 0532 251 99 30
Adres   : Saldade Sok. Cumalıkızık/Bursa
E-posta : cumalikizik@maviboncuk.com

4 thoughts on “Mavi Boncuk Konukevi – Cumalıkızık Pansiyon

  1. kazıklanmak istiyorsanız sizde varın durmayın. elemanların ilgisizlikleri suratsızlıkları da cabası. bence köy içinde harika yerler var. halkı çok cana yakın

  2. haftasonunuzu zehir etmek için birebir…paranızla rezil olmak gibi bir tatil planınız varsa tek adres

  3. bir tatilin altüst edilmesi konusunda uzman bir ekip kurulmuş oraya…böylesine güzel bir kasabayı gözünü para hırsı bürümüş yaptığı nezaketsizlikten sonra tartıştığı müşterisinin parasının üstüne yatacak kadar basitleşmiş insanlar turizm adı altında perişan etmişler….

  4. Selamlar sözlüm ile istanbuldan cumalıkızıga gelecegız evlı olmadıgımız ıcın kalma sorun yaratır mı turıstık yerler sormuyo dıye bılıyoruz burda oyle ama orası nasıl bır bılgı verır mısınız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir