Manchester United (ManU) – Bursaspor Şampiyonlar Ligi

Bursa'dan Haberler - Kampanyalar

Bursaspor Old Trafford’ta Manchester united karşısına çıkacak, Tüm Bursa ve Türkiye bu maça kilitlenecek. Bursaspormuz Tarihinde ilk kez mücadele ettiği Şampiyonlar Ligi’ne ilk maçta Bursa Atatürk Stadı’nda konuk ettiği Valencia’ya 4-0 mağlup olarak, kötü bir başlangıç yaptı ve hepimizi üzdü. Bursaspor Şampiyonlar Ligi tecrübesi olamamasının dezavantjını yaşadı. İkinci maçında ise İskoçya’da Glasgow Rangers’a 1-o yenildi. Fakat orada oynadığı futbol yaptığı mücadele ilerisi için bize ışık verdi.

Şimdi ise tüm gözler Şampiyonlar Ligi C grubunda üçüncü maça çevirildi. Bursaspor üçüncü maçında Old Trafford’ta Manchester United’e konuk olacak. Şüphesiz ManU çok tecrübeli ve dünyanın sayılı kulüplerinden birtanesi ve İngiliz taraftarını da göze alırsak, Bursasporumuzu orada bir cehennem bekliyor. Fakat, bunu lehimize çevirmek tamamen bizim elimizde. C grubunun ilk maçlarında nasıl ki Glasgow Rangers gidip oradan bir puanı aldıysa, Bursaspor’da gidip oradan puan ya da puanlar getirebilir. Yeter ki Bursa ekibi kendisi gibi oynasın, kendilermanchester-bursa-maciine güvensin. Bugüne kadar Türkiye Futbol tarihinde bir ilke imza atarak ezberbozan Bursaspor, kendinin neler yapabildiğine ve yapabileceğine bakarsa başarılı olmaması için hiçbir sebep yoktur. Bugün bakıldığında Bursaspor, Şampiyonlukla beraber Bursa şehrine çok büyük fayda sağlamıştır. Ekonomik açıdan çok büyük katkıları olmuştur. Örneklerden bir tanesi Şampiyonlar Ligi maçlarını izlemek için Bursa’ya gelen turistler, Bursa otelleri ni çok öncelerden kapatmışlardır. Hem bu açıdan baktığımızda Bursaspor’un Bursa’nın tanıtımına önemli katkısı olmuştur. Fakat en önemlisi yıllardır Şampiyonluk hayali kuran cefakar ve vefakar taraftarlarına yaşattığı sevinç olmuştur. Bursaspor Şampiyonlar Ligi’nde C Grubundaki maçlarında alacağı sonuçlar ne olursa olsun, Bursa şehri ve Türkiye Bursaspor’u bağırlarına basacaktır. Zaten Bursaspor’da gerekli tecrübeyi edinecektir bu maçlar sonunda.

Manchester United-Bursaspor Şampiyonlar Ligi C grubu karşılaşması 20 Ekim 2010 Çarşamba günü saat 21.45’te oynanacaktır. Manchester Bursa maçını Star Tv ekranlarından canlı olarak izleyebilirsiniz. Bursaspor’a İngiltere’de Old Trafford stadında Manchester önünde sonsuz başarılar diliyoruz. Yüreklerimiz onlarla çarpacak, güzel sonuçlar bekliyoruz Bursaspor…

Bursaspor – Manchester Bursa Atatürk Stadı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir