Kocayayla Otel – Keles İlçesi Kocayayla Otelleri

Bursa Keles'de Konaklama

Kocayayla Otel, Bursa’nın en eski yerleşim yerlerinden olan Keles İlçesi’nin Kocayayla mevkisindedir. Kocayayla adında da anlaşılacağı gibi büyük bir yayla ve ormanlık alanıdır. Kocayayla’daki piknik alanlarında ailece piknik yapabilir, eski Türk Film’lerindeki piknik günleri gibi eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Top oynayabilir, ip atlayabilirsiniz. Kocayayla doğası ve temiz havasıyla sizlere kafınızı dinlemek için çok güzel bir fırsattır. Kocayayla Bursa’nın en meşhur piknik alanlarından birtanesidir. Bu doğal yaşam içersinde de konaklama ihtiyaçlarınızı Keles Kocayayla oteli ile giderebilirsiniz. Herbir yanı Karaçam ağaçlarıyla çevrili olan Kocayayla’da meşe, gürgen, kavak gibi ağaçlarda bulunmaktadır. Oksijeni bol olan temiz havası doktorlar tarafından astım, akciğer ve solunum rahatsızlıklarında tavsiye edilen yerlerin başında gelir.

Kocayayla’da av turizm’i de canlanmaya başlıyor. Belediye tarafından yap-işlet-devret modeliyle yaptırılan ağaç evlerde doğayla içiçe olup, avlanabileceksiniz. Uludağ Kocayayla çok eskilere dayanan tarihi ve havasıyla şaşalı günlerine dönmeye hazırlanıyor. Kocayayla’da çim kayağı yapabileceğiniz alanlar inşaa edilmiştir. çeşitli spor takımları kamp yapmak için Kocayayla’yı tercih etmektedir. Her yılın belli zamanlarında Kocayayla Şenlikleri düzenlenerek insanların keyifli anlar yaşaması ve turizme katkı yapması sağlanmaktadır. Bu şenliklere çeşitli siyasi partilerin yanısıra, bazı sivil toplum kuruluşları ve dernekler katılmaktadır. Kocayayla Şenliklerinde büyük müsabakalar düzenlenmektedir. Bunların arasında; yağlı güreş, boğa güreşi ve cirit gibi ata sporları müsabakaları düzenlenmektedir. Dolayısıyla Kocayayla Otel‘e bu anlamda çok büyük işler düşmektedir.

Keles Kocayayla Otel, doğayla içiiçe olabileceğiniz bir konaklama olanağı sunar. Sade ama konforlu bir yerde bol oksijen ile uyuyabilir. Güne zinde uyanabilirsiniz. Odalarında banyo, tuvalet, saç kurutma makinesi ve mini buzdolabı bulunmaktadır.

Uludağ Kocayayla Otel Adres: Kocayayla-Keles/BURSA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir