Hilton'dan Bursa'ya Özel Hampton – Hilton Hotel

Bursa'dan Haberler - Kampanyalar

Dünya’da bir ilk olarak gerçekleşecek olan aynı alana iki ayrı konsept 3 ve 5 yıldızlı oteller yan yana Bursa’da yapılıyor. Hampton by hilton hotelleri Tarih ve kültürün başkenti Bursa’ya yeni bir soluk kazandıracak. Hilton Otelleri’ni yapacak ve işletecek olan firma Durin Gayrimenkul Turizm Yatırım, Durmazlar makina sanaayi A.Ş ile Franchise anlaşması yapıldığı açıklanmıştır. Hilton ailesi otellerinden Hampton – Hilton un Bursa serüvenini ise Firmanın CEO’su Ahmet Bilgin şöyle anlatıyor;

Kongre turizminde uluslararası standartlarda hizmet verecek, yurt dışında iyi tanınan bir otel bulunmuyor ve Uluslararası firmalar kongre planları yaparken otele çok önem veriyorlar öyle ki kalacakları otelde bir kişiye kaç metreküp hava düştüğünü bile sorabiliyorlar. Aynı zamanda otelin tavan yüksekliğini ve havalandırmanın kalitesini araştırıyorlar. Tarihi bir önemi olan Bursa’nın tanıtımına da yardım edecek olan kongre sektöründen 37’ye yakın sektör faydalanıyor. Kongre nedeniyle Bursa’ya gelip 3-7 gün konaklayacaklar, boş zamanlarında tarihi ve doğal güzelliklerini gezecekler. Bu yolla turizm, gıda, giyim gibi birçok sektör kongre turizminden faydalanmış olacak. İşte bu sebelerden ötürü Bursa’nın uluslararası bir otele ihtiyacı vardır, diyerek sözlerini tamamlıyor. Hilton Oteli’ni Bursa’ya getirmeye karar verip yaklaşık 1.5 yıl bununla uğraştıklarını ve en sonunhilton-hotels-bursada başardıklarını da sözlerine ekliyor. Hilton içinde bir ilk olacak bu projede Beş yıldızlı olacak olan Bursa Hilton Oteli 170 kişi, üç yıldızlı olacak olan Hilton Oteli ise 107 kişi kapasiteli olacak. Otellerin girişleri ayrı olacak ama alt kattan zafer plaza-ykm örneğinde olduğu gibi birbirleriyle bağlantılı olacak. Kongre turizmini yapmayı planlayanların bütçelerine göre üç veya beş yıldızlı Hilton Otellerinden birisinde misafir olacaklardır.

Bursa Hampton – Hilton Hotel ne zaman açılıyor?
2011 yılında hizmete açılması planlanan Hilton Otelleri yalova yolu üzerinde inşa ediliyor ve her geçen gün inşaatı hızla sürüyor. Proje yaklaşık 40 milyon dolara mal olacak. Yapılan sözleşme gereği Hilton Otelleri tüm dünyada verdiği hizmetin aynısını Bursa’da verecek. Bu yatırım Bursa’ya yeni bir vizyoon kazandırmış olacak ve Bursa’nın hakettiği değeri bulması sağlanacak ve her açıdan yükselen değer olan Bursa şehri daha da değer kazanacak. Bursa’ya her anlamda hareketlilik kazandıracak. İleride diğer büyük otellerin de Bursa’da otel açmasının yolu açılmış olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir