Glasgow Rangers – Bursaspor Şampiyonlar Ligi

Bursa'dan Haberler - Kampanyalar

Bursaspor tarihinde ilk kez mücadele ettiği Uefa Şampiyonlar Ligi’ne Valencia karşısında kötü bir başlangıç yapmıştı. Fakat futbolun duayenleri çoğunlukla bu yenilgiyi Şampiyonlar Ligi’nde ilk kez böyle bir atmosferde maça çıkmasına bağlamıştı. Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’ın da en dikakt çekici yorumu; bazı futbolcuların kendini gösterme çabası içine girdiğini ve sonuçta takım oyunundan uzaklaştıklarını söyledi. Şimdi ise Bursasporumuz ikinci maçında İskoç ekibi Glasgow Rangers‘a 29 Eylül Çarşamba günü konuk olacak.

Bu maçla birlikte dileriz Bursa ekibi Bursaspor gibi oynar ve Şampiyonlar Ligi’nde de adından söz ettirir. Bursasporumuz Ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine yürekten inanıyoruz. Glasgow Rangers-Bursaspor maçı 29 Eylül akşamı Şampiyonlar Ligi saatinde saat 21.45’te Star Tv’den canlı olarak izleyebilirsiniz.
Bu arada Glasgow Rangers yetkilileri Bursaspor yetkililerini telefon ile arayarak bir uyarıda bulundu. Ezeli rakibi Celtic’le rakabetlerinden dolayı Bursaspor’un Glasgow Rangers’ın ezeli rakibi Celtic ile tıpatıp aynı olan forması ile gelmemeleri konusunda uyarıda bulunuldu. Ama Bursaspor yetkilileri bu uyarıyı dikkate albursa-glasgow-sampmayarak Glasgow Rangers maçına Celtic’le aynı olan o forma ile çıkacaklarını belirttiler konusunu basında yer almaya başladı. Bu konu Bursaspor taraftarları arasında da çabucak yayılmış ve ardından Glasgow deplasmanına gidecek taraftarlara bir çağrıda bulunup, Glasgow Rangers maçına giderken yanınıza Celtic forması benzeri o forma ile gitmeleri söylenir. Glasgow Rangers maçında deplasmanda her Bursaspor taraftarı o çizgili formayı giyerek rakibine gönderme yapacak.

Bu gelişmelerden haber alan Celtic taraftar grubları Dünya’da eşine rastlanmayacak bir şekilde Bursaspor taraftarları ile irtibata geçerek İskoçya’ya gelecek hiçbir Bursalı otel tutmasın, tüm Bursalıları biz kendi evlerimizde ağırlayacağız diyerek Bursasporlulara bir jest yapmıştır. Bakalım bu gelişmelerden sonra yeni bir kardeşlik öyküsünün doğup doğmayacağı merak konusu.

Bilindiği gibi Bursaspor, Ankaragücü ile kardeş kulüp olup, Ankaragücü taraftarları oynadıkları maçların her 16. dakikasında Bursaspor’a, Bursaspor taraftarlarıda oynadıkları her maçın 06. dakikasında Ankaragücü’ne tezaruhatlarda bulunur. Tabi bu kardeşlik lafta değildir. Maçları birlikte yanyana izleyerekte tüm dünyaya örnek olmuşlardır. Belkide Celtic ile de böyle bir kardeşlik olabilir. Celtic ve Rangers kulüplerinin düşmanlıkları bir tarafın katolik diğer tarafın protestan olması ile ilgili bir durumdur. Celtic İrlanda’ya yakın olarak bilinen İskoçya’daki Katolik mezhebine inanan azınlıkların takımı olup, Glasgow Rangerslılar ise; daha çok İngiltere’ye yakın ve Protestandırlar.

Bu önemli şampiyonlar ligi maçı öncesi Bursa’da da maça gitmek için çok yoğun talepler meydana gelmiştir. Bu sebeple çeşitli tur şirketleri Glasgow Rangers deplasmanına tur düzenlemeye başlamıştır. Bu turlardan bir tanesi ERC Tur’dur. Yapılacak olan turun kapsamında; Uçak özel olarak kiralanacak ve Bursa Yenişehir Havaalanından kalkacaktır. Bursa-Yenişehir arasındaki ulaşım, Glasgow’a gidiş dönüş ucak bileti, üç yıldızlı otelde 1 gece konaklama, rehber eşliğinde şehir turu ve yurtdışı sağlık ve seyahat sigortası bulunmaktadır. Tur yalnızca 649 Euro’dur. Fakat vize ve maç bileti fiyata dahil değildir.

Glasgow – Bursa Şampiyonlar ligi Maç Turu için irtibat telefonu : Zafer Plaza otopark katı 0224 221 55 98

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir