Gemlik Kumsaz Plajı ve Beldesinde Çöp Sıkıntısı

Bursa'dan Haberler - Kampanyalar

Bursa’nın güzide ilçelerinden Gemlik ilçesi hem Bursalıların hemde çevre illerden gelen tatilcilerin uğrak mekanlarının başında gelmektedir. Temiz ve yüzmeye elverişli birçok plajı bulunan Gemlik ilçesinin en kalabalık ve en yoğun plajlarından biride Kumsaz tatil beldesindeki kumsaz plajıdır.

Ancak Kumsaz beldesi bu günlerde önemli bir sorunla yüz yüze. Tatil beldesi sakinleri çöplerle boğuşuyor.
Kumsaz sakinlerinin plajın çöp yığını olduğu yönündeki şikayetleri üzerine AK Parti Gemlik İlçe Başkanı Oktay Kahveci, Gemlik Belediye Meclisi üyeleri ile birlikte Kumsaz beldesinde incelemelerde bulundu. Gençali Mahallesi Muhtarlığını da ziyaret eden Başkan ve Meclis üyeleri, beldedeki çöp meselesini bizzat gözlemledi. Çöp arabalarının sadece ana caddelere girdiğini ve iç kısımlara uğramadığını ve ara sokaklarda çöplerin alınmadığını belirten muhtar Özcan Şahin, “Her gün en az 50 kişiden çöp konusunda şikayet geliyor. Bu durumdan çok rahatsızız. Defalarca belediyeye başvurdum, ancak bir netice alamadık. Gemlik Belediyesi sadece çöp konteynırlarındaki çöpleri alacaklarını söyledi” diye dert yandı.

Bugüne kadar Bursa tatilcilerinin Kumuyla, deniziyle ilgisini çeken Kumsaz’da plajın her tarafında çöpler mevcut. Plajın soyunma kabinlerinin kapılarının bile olmadığı gözlemlenirken, duşlar da kullanılamayacak duruma gelmiş. Plaj için gelen insanlar çöplerin yanı sıra gazinonun, çay bahçesinin ve sosyal ortamların olmayışından da şikayetçi. Çocuk parkının da 15 gün önce çatlak yüzünden yapılan bir şikayetten dolayı tamir edilmek yerine belediye tarafından söküldüğü belirtiliyor.

Bir yandan plajın ve beldenin çöplüğe dönmesi diğer yandan gazinonun kapalı oluşu, çay bahçesinin olmayışı ve çocuk parkının da kaldırılması, kumsaz esnafını da isyan ettiriyor. Kumsaz’a bir gelen bir daha gelmediğini, Plaj çok tenhalaştığını ve is yapamadıklarını belirten kumsaz esnafları, bu durumun bi an önce çözülmesini ve Kumsazın tekrar o güzel plaja ve doğal ortamına kavuşmasını bekliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir