Dolunay Erkek ve Kız Öğrenci Yurdu – Görükle

Görükle Öğrenci Apartları

Dolunay Yükseköğrenim Öğrenci Yurdu T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlıdır. Öğrencilere sıcak ve huzurlu bir ortam sunmak için 2003 yılında faaliyete geçmiştir. Dolunay Öğrenci Yurdu iki blok erkek ve bir blok kız öğrenciler için olmak üzere toplam üç bloktan oluşmaktadır. Yurt binası Uludağ Üniversitesi’ne 5 dakika mesafede olup gün boyu ücretsiz servis araçları ile okula ulaşımınız sağlanır. Ayrıca yurdun önünden minibüs ve otobüs gibi toplu taşıma araçları geçmekte olup bu vasıtalar ile Üniversiteye veya şehir içine ulaşımınız çok kolaydır.

Yurt binaları merkezi ısıtma sistemi ile ısınmakta, tüm bina izolasyon malzemesi ile kaplı ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır. Bina 2003 yılında yapıldığından dolayı her türlü deprem yönetmeliğine uygun olarak yapılmıştır.
Yaşanabilecek her türlü su kesintilerinde yedek depolar, elektrik kesintilerinde jeneratörler devreye girer. Ayrıca yangınlara karşı da her türlü tedbir alınmış ve her türlü donanım mevcuttur. Çamaşırların yıkanması ve odaların temizlenmesi personel tarafından sağlanmaktadır. Yurt içindeki yemekhanede öğrencilerin damak tatlarına hitap eden kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri verilmektedir. Dolunay Erkek Öğrenci Yurdu na ait suni çim futbol sahası, voleybol ve basketbol sahasında dilediğiniz gibi spordolunay-erkek-kiz-yurduunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca son teknoloji spor aletleri ile donatılmış spor odasında da spor yapabilir ve masa tenisi oynarak hem boş zamanlarınızı değerlendirmiş hem de spor yapmış olursunuz. Dolunay Yükseköğrenim Erkek ve Kız Öğrenci Yurdu 24 saat güvenlik kameraları ile korunmakta ve giriş-çıkışlar parmak izi okuyucu ile kontrol edilmektedir. Ayrıca Dolunay’da her oda da kişiye özel internet bağlantısı ve televizyon bağlantısı mevcuttur. Herkese açık olan yerlerde kantinde bilgisayar odalarında kablosuz internet mevcuttur. Digitürk ile maç keyfini de ortak alanlarda yaşayabilirsiniz. Her zaman açık olan etüt odalarında dilediğiniz gibi ders çalışabilirsiniz.

Dolunay Erkek ve Kız Yurdu Odalarının Özellikleri
Dolunay Öğrenci yurtlarında tek ve çift kişilik odalar bulunmaktadır. Odalarda banyo, tuvalet, yatak, gardrop, ders çalışma masası ve uyku setleri bulunmaktadır. Öğrenciler özel eşyalarını getirip kullanmakta tamamen özgürdürler.

Dolunay Erkek ve Kız Öğrenci 2010 Yurt Fiyatları
Tüm fiyatlar öğrenci bütçeleri düşünülerek ayarlanmıştır ve KDV, kahvaltı, su, ulaşım, elektrik, yakıt, temizlik, internet, Digitürk, acil sağlık ve güvenlik hizmetleri fiyata dahildir. Binaların konumlarına, oda tipi, büyüklüğü, kişi sayısı ve kontenjanlarına göre fiyat aralıkları belirlenmiştir. Öğrenci ve velilerin ödemede sıkıntı yaşamamaları için, tercihlerine göre peşin veya taksit seçenekleri veya kredi kartı ile ödeme seçenekleri bulunmaktadır.
Yıllık ödemelerde en çok 10 taksit yapılabilir. Ücretin hepsini peşin ödeyenlere yıllık ücret üzerinden %5 indirim yapılır. İlk taksit ve yıllık fiyatın 1/10’i tutarında depozito bedeli kayıt sırasında tahsil edilir. Yurt fiyatları 2010 yılı fiyatlarıdır.

A BLOK FİYATLARI – KIZ ÖĞRENCİ

Çift kişilik odalar : 4.200 TL, 4.600 TL
Tek kişilik odalar  :
4.600 TL, 5.000 TL, 5.600 TL

B BLOK FİYATLARI – ERKEK ÖĞRENCİ

Çift kişilik odalar : 4.200 TL, 4.600 TL
Tek Kişilik odalar  :
4.600 TL, 5.000 TL, 5.600 TL

C BLOK ERKEK ÖĞRENCİ

Çift kişilik odalar : 4.000 TL
Tek kişilik odalar  :
5.000 TL

Görükle Dolunay Erkek Ve Kız Öğrenci Yurdu İletişim Bilgileri
Adres: İzmir Yolu 20. Kilometre Görükle – Bursa
Tel: 0224 483 28 47
Gsm: 0532 427 44 01
Web Site: dolunayyurt.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir