Diyanet Vakfı Erkek Öğrenci Yurdu – Bursa

Görükle Öğrenci Apartları

Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu, Türkiye Diyanet Vakfı‘na ait olup, Uludağ Üniversitesi İzmir yolu girişindedir. Uludağ Üniversitesi’ne en yakın yurtlar dan bir tanesidir. Yürüyerek 10 ile 15 dakika arasında fakülteye ulaşabilirsiniz. Ayrıca yurdun önünde çok sık olarak otobüs ve dolmuş hatları geçmektedir. Bu şekilde toplu taşıma araçlarını kullanarak 3 ile 5 dakika arasında Uludağ Üniversitesi’ne ulaşabilirsiniz. Diyanet Vakfı Yüksek öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu, öğrenciye özel olarak tasarlandığından dolayı öğrencinin her türlü ihtiyacı düşünülmüştür. Her katta çalışma odaları mevcuttur. Ayrıca yurt binasında 200 kişi kapasiteli bir kütüphane de mevcuttur. Yaklaşık 50 bilgisayara kadar internet ağı vardır, kişisel bilgisayarı olan öğrenciler kendi bilgisayarlarından ücretsiz olarak internete kolayca erişebilirler.

Bursa Diyanet Vakfı Erkek Öğrenci Yurdu’nda haftanın her günü 4 çeşit kahvaltı verilir. Hafta içleri saat 18.15 ile 19.00 arasında ilk akşam yemeği verilir. Eğer bu saatlere yetişemiyorsanız ikinci akşam yemeği saat diyanet-vakfi-yurt22.00 ile 22.30 arasında verilmektedir. Yurtta birde kantin bulunmaktadır. Kantinde sohbet etmek, güzel vakit geçirmek için oturma alanları bulunmaktadır. Ayrıca bir adet televizyon olup, Digitürk yayınıyla tüm maçları takip edebilirsiniz.

Yurdun odaları; 4 ve 6 kişilik olmak üzere iki tiptir. Odalarda her öğrenciye; battaniye, çarşaf, nevresim takımı, battaniye, yatak, yastık ve kişiye ait özel eşyalarını kıyafetlerini koyabileceği bir adet dolap verilmektedir. Yurdun banyoları ve tuvaletleri hergün, odalar haftada bir kez personel tarafından temizlenmektedir. Banyolarda 24 saat sıcak su bulabilirsiniz.
Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu’na ait birer adet futbol, basketbol ve voleybol sahası vardır. Bu alanlarda dilediğiniz gibi spor yapabilirsiniz.  Yurt 7 gün 24 saat güvenlik kameralarıyla izlenmektedir. Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu, Türkiye Diyanet Vakfı’na ait olduğundan vakıftan kayıt olan her öğrenciye karşılıksız aylık burs verilmektedir. 2010 yılı itibari ile karşılıksız verilen burs miktarı aylık 75 TL’dir.

Yurda Kayıt İçin İstenen Belgeler
*Bir adet öğrenci belgesi
*Bir adet savcılıktan alınan sapıka kaydı
*Bir adet sağlık raporu
*Bir adet ikametgah İlmuhaberi
*bir adet Nüfus cüzdanı fotokopisi arkalı önlü
*Sekiz adet fotoğraf
*Yurt müdürlüğü’nde doldurulacak olan bir adet müracaat formu
*Sözleşme

Bursa Diyanet Vakfi Erkek Öğrenci Yurdu İletişim Bilgileri
Adres : İzmir Yolu 15. kilometre Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü Yanı Nilüfer/BURSA
Tel : 0224 413 04 60-61 (Öğrenci Anonsları) / 0224 413 04 62 (Muhasabe – Öğrenci İşleri)
Faks : 0224 413 04 63
E-mail : bursa@diyanetvakfiyurt.com.tr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir