Çelik Palas Yeni Yüzüyle Kapılarını Açtı

Bursa'dan Haberler - Kampanyalar

Bursa’nın incisi, 5 yıldızlı konforu,  tarihi Çelik Palas Otel 1 yılı aşkın süredir devam eden restorasyon çalışmalarının sonuna geldi ve konuklarına yepyeni yüzü ve konseptiyle merhaba dedi. Baştan aşağıya yenilenen çelik palas otel ilk sınavınıda önemli bir misafire karşı verdi. Bursasporun şampiyonlar ligindeki rakibi Valencia yeni çelik palas otelin ilk misafiri oldu.

Ulu Önder Atatürk’ün talimatıyla 1935’li yıllarda kurulmuş olmasından itibari ile tarihi dokusu da bulunan Bursa Çelik Palas Otel, Cumhuriyet’in ilk yıllarında Bursa’daki en büyük yatırımlardan da biri olmuştu. Özelleştirme kapsamında MSN Holding işletmesine geçen Bursa’nın simge tesislerinden Çelik Palas hotel, Dünyanın en iyi iç mimarlarıyla çalışılarak yenilendi Çelik Palas Otel’in, asırlık geçmişi ve taşıdığı misyonun korunmasına, tarihi dokunun zedelenmemesin de özen gösterildi.

YENİ ÇELİK PALAS DA SPA KONSEPTİ

Renovasyon çalışmaları sırasında kullanılan malzemelerin tamamına yakın bölümünü yurt dışından getirtilerek tasarlanan yeni çelik palas, mevcut konseptin dışında ilave edilen 750 kişilik balo salonu ile otel konseptine  önemli bir ayrıcalık da kazandırmış durumda.

Her türlü kongre ve toplantının yapılabileceği bu salon ayrıca her noktadan en muhteşem panoramaya sahip.
Resepsiyon bölümü biraz daha geriye çekilerek, lobide genişlik sağlanmış. Resepsiyonun asma kattında hizmet veren bara da Martı Bar adını verilmiş. Ayrıca ilaveten iki ayrı bar daha dizayn edilmiş. Sabah, öğlen ve akşam olmak üzere üç öğün yemek alınabilecek nitelikli alakart bir restoran da otele ilave edilmiş. Çelik Palas’ın en önemli özelliği olan hamam kültürü, termal spa konseptine  dönüştürümüş ve mevcut havuz korunmuş. Odaların tamamı elden geçirilmiş. Eskiye dair hiçbir malzeme kullanılmamış. Kısacası kazan dairesinden çatısına kadar tamamen yenilenen Çelik Palas Otel’de her türlü konfor düşünülmüş.

YENİ ÇELİK PALASA YENİ GENEL MÜDÜR

Baştan aşağıya yenilenen Çelik Palas Otel’de Levent Topçuoğlu Genel Müdür olarak göreve başlamış durumda. Topçuoğlu, Çelik Palas Otel’den önce 9 yıl Çırağan Palas’ta sorumlu müdür 4 yılda Mardan Palas Otel’de müdür olarak görev yapmış tecrbeli bir tuirizmci. Bursa ile özdeşleşen Çelik Palas Otel’in bir yıllık aradan sonra yeniden turizme kazandırılmasının Bursa’nın marka değerini artıracağını ifade eden Genel Müdür Levent Topçuoğlu, “Yeni yüzüyle 5 yıldızlı deluxe otele dönüştürülen Çelik Palas, misafirlerini ağırlamaya başladı. Müşterilerimizi en üst seviyedeki servisimizle memnun etmek için her türlü ayrıtı ön planda tutacak 98 kişiden oluşan kaliteli bir ekip oluşturduk. Otelimizin ilk konukları olarak 60 kişiden oluşan Valencia takımı oldu. Otelden ayrılışları sırasında memnuniyetlerini teşekkür mektubu ile ifade etmeleri bizleri mutlu etti” dedi.

Çelik Palas Otel Sayfasına Gitmek İçin Tıklayınız……

1 thought on “Çelik Palas Yeni Yüzüyle Kapılarını Açtı

  1. merhaba,

    Levent Topçuoğlu başarılı bir turizmcidir, Çırağan Palace’ deki görevi ne kadar zaman sürdü bilmiyorum fakat mardan palace’ deki görevi 4 yıl sürmedi. Çelik Palace ta çalışması tahminim odur ki Bursa turizmi için faydalı bir hareket olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir