Bursaspor – Trabzonspor Süper Kupa Maçı

Bursa'dan Haberler - Kampanyalar

2009 – 2010 Turkcell süper ligi şampiyonu Bursaspor ile Ziraat Türkiye kupası finalinde Fenerbahçeyi yenerek  kupayı müzesine götüren Trabzonspor arasında bildiğimiz gibi Süper kupa maçı oynanacak. Federasyondan yapılan açıklamaya göre Bursa – Trabzon süper kupa maçı tarihi ve saati belli oldu. Ayrıca maçın nerede oynanacağıda kesinlik kazandı.

Buna göre tarihinde ilk kez lig şampiyonu olan Bursaspor ile Türkiye kupası sahibi Trabzonspor arasındaki karşılaşma 7 Ağustos 2010 Cumartesi günü İstanbul Atatürk Olimpiyat stadında oynanacak. Hatırlayacağımız gibi daha önceki süper kupa maçları Almanyada oynanır ve gurvetçilerimize de Türk futbolundan bir maçı canlı izleme imkanı sunulurdu, ancak bu sene federasyonun aldığı karara göre süper kupa finalı Atatürk olimpiyat stadında oynanacak. Hem lig öncesi, hemde süper kupa öncesi çalışmalarına hız kesmeden devam eden Bursasporumuz ve Trabzonspor takımlarından her ikiside kupadan ümitli.

Sezonun son maçında Fenerbahçe ile berabere kalarak Bursasporun şampiyon olmasına zemin hazırlayan ve Bursadan samimi bir teşekkür alan Trabzonspor takımı bu kez ciddi bir maçta Bursanın karşısına çıkacak. Tabiki kıyasıya bir mücadele sonucunda hakeden kupayı alacaktır ancak Gönlümüz elbetteki Bursaspordan, Bursadan yana. Bursa şehri yıllardır beklediği bu başarıları yakalamışken kolay kolay bırakmayacağını düşünerek Süper Kupa şampiyonu bir Bursasporu da göreceğimizi ümit ediyoruz.

Peki 7 ağustos cumartesi akşamı saat 20:30 da başlayacak Bursa – Trabzon süper kupa maçı hangi kanaldan yayınlanacak? Şuan Süper kupa maçının çok net olmamakla birlikte ATV ekranlarından canlı olarak yayınlanacağını söyleyebiliriz. Daha önceki sezonlarda TRT1 kanalından yayınlanan süper kupa maçların D Smart kanalıda almak için mücadele veriyordu, fakat son durum Bursaspor – Trabzonspor süper kupa finali atv kanalından canlı olarak izlenebilecek. Gönlümüzün Bursasporun lig kupasından sonra süper kupayıda Bursa’ya getirmesinden yana olduğunu belirterek, Bursahoteller.com olarak her iki takımdada bu zevkli olacağını ve dostça geçeceğini düşündüğümüz finalde başarılar dileriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir