Bursaspor O SENE BU SENE SERGİSİ Temmuz 2010 – Eylül 2010

Bursa'dan Haberler - Kampanyalar

51 senelik lig tarihinde Trabzonspor’dan sonra Anadolu’dan şampiyon olan Bursaspor büyük bir devrim, yeşil beyaz bir devrim yapmıştır. Yaklaşık 25 seneden beri 3 büyükler diye nitelendirdiğimiz istanbul takımları dışında ligde şampiyon çıkmamış ve artık son zamanlarda Anadolu’dan şampiyon çıkmaz diyenlerin sayısı gitgide artmıştır. Fakat Ertuğrul Sağlam şehre geldiğinde şampiyonluk ümitlerini de beraberinde getirmiştir. Nitekim teksas diye tanımladığımız Bursaspor taraftar grubu kendisini şu tezaruhatla karşılamıştır.’40 seneden beri yüzümüz gülmedi, yeter artık duy bu sesi, onurlu duruşunla hoşgeldin Bursamıza, al kupayı Ertuğrul hoca’ İmza töreninde şampiyonluğa inançlarını böyle dile getiren şehir halkı sonra ki günlerde de bu inancından hiçbirşey kaybetmedi aksine herkes kenetlendi ve sonunda Ertuğrul Sağlam ve talebeleri lig tarihine ve Bursa’ya adını altın harflerle yazdırdı ve 5. büyük oldu.

16 Mayıs 2010 tarihinde şampiyonluğunu ilan eden Bursaspor ve Bursa şehri bu tarihten itibaren şampiyonluğun haklı gururunu ve sevincini yaşamaya devam ediyor. Şampiyonluk kutlamaları kapsamında Anadolu Ajansı objektiflerinden Bursaspor’un şampiyonluk öyküsü Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin de katkılarıyla ‘O Sene Bu Sene’ adlı fotoğraf sergisi Temmuz ayından eylül ayına kadar Bursa Kent Müzesi’nde 2009-2010 yılı şampiyonluk öyküsü sergilenecek.
Sergide ziyaretçileri birde sürpriz bekliyor. Bursaspor takımı ile fotoğraf çektirme imkanı. Anadolu Ajansının objektifinden çekilen bir takım fotoğrafının büyük boy maketi hazırlanıp, arkasına taraftarlarla dolu bir tribün resmi monte edildi ve ziyaretçiler takım kadrosunda boş bırakılan bir futbolcu yerine geçerek fotoğraf çektirebilecek. Bu şekilde sergi ziyaretçilerle bütünleşmiş olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir