Bursaspor Bursa Otellerini Doldurdu

Bursa'dan Haberler - Kampanyalar

Türk futbol tarihinde büyük bir tabuyu yıkarak 2009-2010 futbol sezonunu şampiyon olarak tamamlamış ve Bursaspor’un bu şampiyonluğu Bursa şehrine uğurlu gelmiştir. Bunun sonucunda Bursa ekonomisi canlanmaya başlamış, şampiyonlar ligi maçları nedeniyle Bursa otelleri ‘nin kontenjanları şimdiden dolmaya başlamıştır. 47 yıllık Türk futbol tarihinde Trabzondan sonra Bursa kentide Bursasporu ile birlikte şampiyon olarak Anadolu’dan şampiyon 2. şampiyonu çıkararak ligde 5. büyük olmuştur.

Şampiyonluk öyküsüne genel bir şekilde bakacak olursak; Bursa şehri Ertuğrul Sağlam hocanın teknik direktörlüğe gelişiyle birlikte heyecanlanmış ve yıllardır özlenen şampiyonluk hayalleri kurulmaya başlanmıştır. Nitekim 2008-2009 sezonunun ikinci devresinde Ertuğrul Sağlam’ın göreve başlamasıyla birlikte Bursaspor büyük bir ivme kazanmıştır ve 2009-2010 sezonunda şampiyonluk şarkıları söylenmeye başlanmıştır. İlk kez şampiyonluğun telaffuz edildiği maç Bursadaki Bursaspor’un 6-0 kazandığı İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçıdır. Taraftarlar bu maç sonunda ‘Taraftar çıldırdı şampiyonluk istiyor’ diyerek şampiyonluğa olan inançlarını dile getirmişlerdir. Bursa’da taraftar deyince Teksas ‘Texas’ taraftar grubu akla gelir ve sezon boyu yaptıkları şovlarla herkesi kendilerine hayran bırakmışlardır.

Şampiyonlukta futbolcuların ve Ertuğrul Hoca’nın olduğu kadar Texas taraftarlarının da katkısı büyüktür. Zaten 2009-2010 yılında bütün stad Texas taraftarı olmuştur. Ayrıca Kadıköydeki Fenerbahçe maçının 2-0’dan 3-2 kazanılmasıyla şampiyonluk inancı daha da güçlenmiştir. Sezonun sonunda yıllarca unutulmayacak bir sezon finaliyle Fenerbahçenin Trabzonsporu yenememiş olmasından dolayı Beşiktaş’ı yenen Bursaspor Şampiyonluğa ulaşmıştır.
Bütün şehrin kenetlenmesi ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin sürekli destekleri ile Bursa şehrine o uğruna şarkılar bestelenen şampiyonluk kupası gelmiştir.

Bursaspor Şampiyon olarak UEFA Şampiyonlar Ligi‘ne doğrudan katılma hakkı elde etmiş ve tarihinde ilk kez ülkemizi şampiyonlar liginde temsil etme hakkı kazanmıştır. Şampiyonlar Ligi Kuraları yakın tarihte çekilmiş ve Bursaspor C grubunda; Manchester United, Valencia ve Glasgow Rangers ile birlikte bir üst tura çıkmak için mücadele verecektir. Şampiyonlar Ligi maçları önceden olduğu gibi canlı olarak Star TV’de yayınlanmasının yanısıra D-smart’ta da yayınlanacaktır. Sonuç olarak Şampiyonlar Ligi’nde evinde (Bursa Atatürk Stadında) en az üç maç oynayacaktır. Bu tarihlerde Bursa’daki tüm otellerin dolduğu Vali Şahabettin Harput tarafından Bursaspor’a hem şehrin tanıtımını yaptığı hemde ekonomiye katkı sağladığı için teşekkür ederek açıklanmıştır. Bursaspor’un evinde oynayacağı Şampiyonlar Ligi Maçlarında Bursada otel bulamayabilirsiniz. Bu yüzden otellere rezervasyonlarınızı daha öncesinden yaptırınız.

Bursa şehri sanayi şehri olduğundan ve Türkiye’nin yükselen bir değeri olduğundan dolayı uluslararası organizasyonlara da ev sahipliği yapmaya başlayacaktır. Gerek konferans ve toplantılarınıza gerekse uluslararası organizasyonları karşılayacak kapasiteye sahiptir. Gelecek misafirlerin kalacak yerleri konusunda gerekli yatırımlar yapılmaktadır. Nitekim Bursadaki otel ve pansiyon sayıları gün geçtikçe artmaktadır. Bu amaçla Hilton Otelleri Bursa’ya bir ilki gerçekleştirerek 3 ve 5 yıldızlı Hilton-Hampton Otelleri ni inşaa etmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir