Bursa – Üsküp Uçak Seferleri

Bursa'dan Haberler - Kampanyalar

Bursa, Osmanlı mirası mimarisi, tarihiyle, doğası, yeşili ve mavisiyle yerli ve yabancı birçok turiste ev sahipliği yapmatadır. Son yıllarda Bursa’nın popülaritesinin artması ve iş sahalarının genişlemesi nedeniyle Yenişehir Havaalanı bir hayli önem kazanmış durumdadır. Ayrıca Bursa Balkan ülkelerine yakınlığından ve Balkan ülkelerine benzerliğinden dolayı Balkan Göçmenlerinin tercihi durumundadır. Bursa’da da birçok Balkan Göçmeni vatandaşımız bulunmaktadır.

Borajet, özlemi duyulan, yıllardır hayali kurulan Bursa’dan Balkan Ülkelerine uçuş seferleri ne Makedonya’nın Başkenti Üsküp’e uçuş yaparak Yenişehir Havalaanından 16 Eylül tarihi itibari ile başlamıştır. İlk sefer dolayısıyla bir tören düzenlenmiş ve ilk uçuş törenine; Bursa Vali Yardımıcısı borajet-uskup-bursaZiya Güler, AKP Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel, AKP Yenişehir İlçe Başkanı Nazif Tuna, Yenişehir Kaymakamı Samet Erçoşkun, Yenişehir Bel. Başkan Vekili Abdullah Bayraktar, Rudef Başkanı Şuayip Toprak yanısıra bazı sivil toplum örgütleri, bazı oda başkanları ve vatandaşlar katılmışlardır.

Bu tören merasiminde konuşan konuşmacıların temel yargısı Balkan Ülkelerine olan Makedonya Başkenti Üsküp’e yapılan bu ilk uçuşun hayırlı olması ve diğer  Balkan Ülkelerine de uçuşların başlaması yönündeydi. Borajet ile Üsküp’e yapılan ilk seferde Bursa’dan Üsküp’e 44 yolcu, Üsküp’ten Bursa’ya 33 yolcu taşımıştır. Yapılan planlamaya göre Bursa ‘dan Üsküp’e haftanın iki günü perşembe ve pazar günleri uçuşlar olacaktır. Gelen talep doğrultusunda haftada iki kez yapılacak olan uçak seferlerinin daha da sıklaştırılabileceği belirtilmiştir.

Borajet Bursa-Üsküp-Bursa Uçuş saatleri şu şekilde belirlenmiştir:
Perşembe günleri: Yenişehir Havaalanı’ndan Bursa-Üsküp saat 14.30’da; Aynı gün Üsküp’ten saat 16.00’da Bursa’ya seferler olacak.

Pazar Günleri: Yenişehir Havaalanı’ndan Bursa-Üsküp saat 14.00’de; aynı gün Üsküp’ten Üsküp-Bursa saat 15.30’da karşılıklı seferler düzenlenecektir.

Borajet ile Bursa Yenişehir Havaalanı’ndan Üsküp’e tek gidiş fiyatı 125 Euro, gidiş-dönüş bilet fiyatı 235 Euro’dur.

Borajet Üsküp Bilet Satış Kanalı: Rezervasyon için satış temsilcisi ile 0212 373 91 92 numaralı telefon aracılığıyla görüşebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir