Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarı- BURTARIM 2010 Tüyap Buttim

Bursa'dan Haberler - Kampanyalar

Bursa büyümeye devam ediyor. Tarım ve Hayvancılık Fuarı Burtarım 2010 Bursa’da gerçekleşiyor. Artık kongreler ve fuar şehri olarak anılmaya başlanan Bursa’da uluslararası fuarlar ve kongreler yapılmaya devam ediyor. Bunun için Bursa’ya çeşitli yatırımlar yapılmış, Merinos Kongre ve Kültür Merkezi açılmış, Beş Yıldızlı Otel inşaatlarına başlanmış; bunlardan en önemlileri yeni yalova yolu üzerinde inşaatına süratle devam edilen Bursa Hilton Hotel ve Buttim İş Merkezi’nin yanındaki İbis Otel’dir.

Bu sene 8.’si düzenlenecek olan Burtarım 2010 6 ile 10 Ekim tarihleri arasındadır. Türk Tarım ve Hayvancılık sektörü temsilcilerinin yoğun olarak katılımı beklenen fuar, yaklaşan kurban bayramı öncesi herkesin diburtarim-2010-tuyapkkatini çekmiştir. Bursa Tüyap Uluslararası Kongre ve Fuar Merkezi nde gerçekleşen fuar 10 Ekim de son bulacaktır. Burtarım 2010 fuarı sayesinde Bursa Otelleri’de %100’e yakın bir doluluk oranına ulaşmıştır. Tüm otellerin rezervasyonlarının dolduğu bildirilmiştir. Kendi alanının en büyük ve en kapsamlı fuarı olarak nitelendirilen Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na yurtdışından da ilginin oldukça yoğun olduğu belirtilmiştir. 29 ülkeden toplam 554 firma ve firma temsilcilerinin katılcağı bir fuar olarak tarihe geçecektir. Bu yabancı ülkeler arasında; İran, Bulgaristan, Irak, İsrail, Ermenistan, Almanya, Avusturalya, Avusturya, İtalya, Mısır gibi ülkeler bulunmaktadır.

Türkiye’den de yaklaşık 70 ilden 300’e yakın otobüs ile, ilgili sektördeki kişiler fuara katılım amacıyla gelmiştir.
Burtarım Fuarında tarım ve hayvancılık sektöründe aranılan birçok ürünü bulabileceksiniz. Bu fuarda ilk kez görücüye çıkacak olan son teknoloji ile üretilmiş ürünlerde bulunmaktadır. Ayrıca 9 Ekim 2010 tarihinde; Bursa 2. Döl Kontrolü ‘Türk Boğaları Bursa Yarışması’ ve ‘Bursa 9. Damızlık İnek Yarışması’ düzenlenecek etkinler arasındadır ve 7-8-9 Ekim tarihlerinde türk tarımının tartışılacağı büyük bir kongre yapılacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir