Bursa – Münih (Almanya) Tarifeli Uçak Seferleri

Bursa'dan Haberler - Kampanyalar

Bursa Almanya arası daha da yakınlaştı. Artık Almanya’ ya gitmek veya Almanya’ dan gelmek için İstanbul’a gitmek zorunda kalmayacak ve daha kısa zamanda ulaşmış olacaksınız. Bursa Büyükşehir Belediyesi’ nin değerli katkılarıyla Alman Lufthansa Havayolları‘ nın Bursa-Münih arasında haftada üç gün çift taraflı yapılacak tarifeli uçak seferleri  2 Ağustos 2010 tarihi itibari ile başlamıştır.

Lufthansa Havayolları Türkiye’ deki İstanbul Atatürk Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havaliman’larından sonra Bursa Yenişehir Havaalanı’nda da tarifeli uçak seferlerine eklemiştir. Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri günleri gerçekleştirilecek olan Bursa-Münih uçak seferleri 134 kişilik Airbus tipi uçaklarla yapılacaktır. Münih-Bursa arası uçuş seferleri nin başlaması sebebiyle Uluslararası Yenişehir Havaalanı’nda bir kokteyl düzenlenmiştir. Bu kokteyle Yenişehir Kaymakamı Azmi Çelik, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdullah Karadağ, Havaalanı Müdürü Rebursa-munih-ucak-seferleri-airbuscep Pak, Türkiye Seyehat Ecentaları Birliği (TÜRSAB) Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Akkuş, Lufthansa Genel Müdürü Gregor Wende, Lufthansa Doğu Akdeniz Mağrip Ülkeleri ve Malta Havaalanları Direktörü Dirk Lorenzen katılmışlardır. Alman şirketinden yapılan açıklamaya göre eğer Bursa-Münih uçuş seferlerine talep fazla olursa ek seferler ilave edileceğini bildirdi.

Lufthansa Havayolları’nın Münih–Bursa arasında başlattığı uçuş seferlerinde, sabah saat 04.10’da Bursa’dan kalkacak uçağın, saat 05.55’de Münih’e varacağı bildirildi. Yolculuk yaklaşık 1 saat 45 dakika süreceği bildirildi. Münih’ten dünyanın diğer ülkelerine gitmek isteyen yolcular, 35 dakika sonra Kopenhag, Varşova ve Paris’e; 50 dakika sonra kalkacak uçaklarla da Nice ve Marsilya’ya 325 TL’den başlayan fiyatlarla uçmuş olacaklar. İş amaçlı günübirlik gidecek olan yolcular için, gün içinde 21.45’te Münih’ ten kalkacak olan uçakla 01.15’te doğrudan Bursa’ ya gelebilecekler. Bu uygulama sayeseinde İstanbul’dan sabah kalkan ve fakat öğlen saatlerinde Avrupa’ya ulaşan uçaklara yetişebilmek için gece yarısı İstanbul’a gitmek zorunda kalmayacak veya İstanbul’dan gece yarısı Bursa’ya gelmeye çalışmayacaksınız.

2 Ağustos 2010 tarihinden itibaren başlamış olan Lufthansa Bursa – Münih – Bursa uçuş seferlerinin kampanyalı fiyatı 108 Euro (212 TL) dir.

TCMB Döviz Satış Kuru: 1€ = 1.96 TL
Satış Kanalı: Rezervasyon için satış temsilcisi ile 0212 373 91 92 no’lu telefondan görüşebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir