Bursa Altın Karaköz Halk Dansları ile Coşuyor

Bursa'dan Haberler - Kampanyalar

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 24.’sü düzenlenen Altın Karagöz Ulusalararası Halk Dansları Yarışması renkli görüntülere imza atarak Bursalıları coşturuyor. 12 Temmuz Pazartesi günü son bulacak olan yarışmaya Dünya’nın çeşitli yerlerinden gelen yarışmacılar Bursa’ya renk katıyor.

Heykeldeki Atatürk Anıtı önünde beyaz güvercin uçurularak tüm Dünya’ya barış mesajları verilerek, saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan  Altın Karagöz Ulusalararası Halk Dansları Yarışması kardeşlik, dostluk mesajları verdi.
Bursa Mehter Takımı’nın da bir konserle katıldığı açılış töreninde konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe; Tüm Dünya ekiplerinin geleneksel olarak düzenlenen bu yarışmada Bursa’ya renk kattığını söyledi ve ‘Bursa’nın 6 gün boyunca özel gösterilere sahne olacağını ifade eden Başkan Altepe, “Bu hafta Bursa’dan dünyaya barış mesajları gönderiyorsunuz. Ülkelerinizden gelerek binlerce yıllık kültürlerinizi Bursa’ya taşıdınız. 49 yıldır alanında bir marka olan festivalimize renk katan bu güzel tablo ile Bursa’da barış, kardeşlik ve dostluk meşalesi yakacağız’  dedi.
Daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Osmangazi Belediye Başkanı Osman Dündar ve Bursa bürokratları ile birlikte beyaz güvercin uçurarak organizyonun startını verdi ve Bursalılara kırmızı ve beyaz karanfiller dağıttı.

24. Altın Karagöz Halk Dansları Yarışmasına ülkemizin yanısıra Portekiz, Rusya, Yunanistan, Cezayir, Bulgaristan, İspanya, Bosna Hersek, Karadağ, KKTC, Kırgızistan, Çin, Cezayir, Makedonya, Macaristan, Senegal, Moldava, Polonya, Arnavutluk, Kazakistan, Belarus ve Tataristan ekipleri yöresel danslarını sergiliyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir