Akademi Kız Öğrenci Yurdu – Görükle

Görükle Öğrenci Apartları

Üniversite kayıtlarının önümüzdeki hafta başlayacak olmasıyla birlikte öğrenci yurtları, apartları ve daireleri epey ilgi görüyor. Bunlardan Bursa Akademi Kız Öğrenci Yurdu, bayan öğrencilerin her türlü huzurlu ve güvenli bir ortamda barınmaları için 2005 yılında hizmete başlamıştır. Bina tasarımından, oturma planlarına, hizmetlere varana kadar herşey kız öğrencilerin kendilerini ev ortamından uzakta hissetmemeleri için tasarlanmıştır.  Akademi Kız Öğrenci Yurdu, Uludağ Üniversitesi’ne en yakın yerleşkelerden bir tanesi olan Görükle’de hizmet vermektedir. Yurttan dışarı adımınızı attığınızda hernevi ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz market, bakkal, kuaför salonları, gibi yerlere kolayca ulaşabilirsiniz. Uludağ Üniversitesine oldukça yakın ve yaklaşık 10 dakikalık mesafededir. Minibüs ve otobüs gibi vasıtaları tercih edebileceğiniz gibi; birinci ve ikinci öğretim ders saatlerine göre ayarlanmış sabah 8:20 ile akşam 23:00 saatleri arasında çalışan yurt servisinden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.
Temelinde öğrenci ailelerinden birebir aldıkları tavsiyeler ile kız öğrencilere en iyi çalışma ortamı, en güvenli ortamı ve en iyi hizmeti sunmak olan Bursa Akademi Kız Öğrenci Yurdu son yıllarda edindiği tecrübelerle her gecen gün marka değerini arttırmaktadır.

Akademi Kız Öğrenci Odalarının Özellikleri
Odalar tek ve iki kişilik olarak tasarlanmış olup, öğrencilerin her türlü konforu ve rahat çalışma ortamı bulabilmesi için dizayn edilmiştir. Tek kişilik odalar; bir oda, mutfak, banyo ve tuvaletten oluşur. Çift kişilik odalar ise; iki oda, mutfak, banyo ve tuvaletten oluşmaktadır. Dairelerde ücretsiz kablosuz internet bağlantısı, bir adetakademi-kiz-yurdu modern oda takımı, çalışma masası, yorgan, yastık, ortopedik yatak, nevresim takımı, halı, televizyon, yemek masası, çalışma koltuğu, buzdolabı, bir adet mutfak ocağı bulunmaktadır. Ayda iki defa uzman personel tarafından tüm odalar temizlenmektedir. Görükle öğrenci yurtları ndan Akademi Kız Öğrenci Yurdu, 24 saat güvenlik elemanı ve güvenlik kameralarıyla korunmaktadır. Ayrıca yangın sensörleri ve yangın söndürücülerde mevcuttur.

Yurtta bir de çamaşır makinaları, ütü, ütü masaları ve kurutma makinaları bulunan çamaşır odası bulunmaktadır. Akademi Kız Öğrenci Yurdu’nun hizmetleri sadece bunlar ile sınırlı değildir. Bir adet sinemas bulunmakta ve haftada iki defa öğrencilerin seçimlerinden oluşan sinema filmleri gösterilmektedir. Ayrıca kız öğrenciler saçlarına, kişisel bakımlarına dikkat ettikleri için bir adet kuaför salonu, ve sağlıklı, zinde bir yaşam olanağını sağlayan öğrencilerin ücretsiz spor yapabilecekleri modern spor aletleri bulunan bir adet de spor salonu bulunmaktadır.
Yemeklerinizi yemekhanede yiyebilir, ya da yurt cafesinde sabah kahvaltısı, akşam yemeği ve çeşitli fast food ürünlerini tercih edebilirsiniz. Bir yandan karnınızı doyururken bir yandan da televizyon seyredebilirsiniz. Ayrıca mini markette de çeşitli ürünleri bulabilirsiniz.

Görükle Akademi Kız Yurdu İletişim Bilgileri
Adres:
Sakarya mahallesi lavanta sokak numara 12 Görükle / Bursa
Tel:
0224 483 40 48
Gsm:
555 972 56 09
Web Site: akademiyurt.net

1 thought on “Akademi Kız Öğrenci Yurdu – Görükle

 1. Merhaba,
  4 yıl akademi kız öğrenci yurdunda kaldım.
  Geçen sene mezun oldum. Görükle’deki en iyi yurt bence…
  Ağlayarak ayrıldım…
  Tüm personele kaldığım dönemde bana verdikleri destek için teşekkür ediyorum.
  Onlar benim ikinci ailem oldu.
  Hepsini çok seviyorum.
  Ayfer

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir