Ak Hotel – Uludağ Otelleri

Bursa Uludağ Hotel ve Otelleri

Ak Hotel, Türkiye’nin kış turizminde en gözde mekanı olan Uludağ otellerindendir. Uludağ, Bursa ili sınırları içerisinde şehire apayrı bir katma değer katan insanların kayak yapmaya, temiz havasını almaya, piknik yapmaya kısacası hoş vakit geçirmek tatillerini değerlendirmek için uğrak yeridir. Ak Otel, Uludağ’da kalınabilecek her keseye hitap eden, uygun, hesaplı bir oteldir. Sade olduğu kadar da lükstür. Uludağ’da 1. gelişim bölgesi diye adlanrılan oteller bögesindedir. Kayak pistlerinin hemen dibindedir. Otelin yanındaki kayak malzemeleri kiralayan dükkanlarda komple kayak takımlarınızı kiralayabilirsiniz. Gönlünüzce gün boyu kayak yapabilirsiniz.

Ak Hotel’de konaklayan misafirler kayak yapmak için Yazıcı Pisti’ni kullanıyorlar. Yazıcı Kayak Pisti’nde günlük kullanım ücreti ödeyip tele-ski’ler ile zirveye çıkıp buradan kayabilir ya da Uludağ’ın müthak-oteliş manzarasını izlyebilirsiniz.  Otel Ak’a Bursa Teleferik ile Şehri kuşbakışı seyrederek gelmek isterseniz; Teferrüç son istasyonu olan Sarı Alan’a gelip, buradan sadece 7 km mesafededir. Karayoluyla Bursa’nın merkezine 35 km mesafededir.

Uludağ Ak Otel ‘de sabah kahvaltısı açık büfe olarak 07.00 ile 10.00 saatleri arasındadır. Öğlen yemekleri 12:30 ile 14.00 saatleri arasında, akşam yemekleride canlı müzik ile beraber 19.30 ile 22.00 saatleri arasında sunulmaktadır.
Otel’e adımınızı attığınızda sizi kocaman, ferah bir lobi karşılar. Lobide oturup çayınızı, kahvenizi ya da sahlepinizi yudumlarken kayak pistinde kayak yapanları seyredebilirsiniz. Böylece hoş vakit geçirip dinlenebilirsiniz. Ak Otel’de sosyal alanlar birden fazladır. Akşam üstü beş çayları ile beraber pasta ve kurabiyeler, aynı zamanda geceleri de çorba ücretsiz olarak misafirlere ikram edilmektedir.

Uludağ otellerinden Ak Hotel ‘de toplam 39 oda vardır. Odalar bir, iki ve üç kişilik olmak üzere üç tiptir. Tüm odalar banyolu olup, tuvalet, uydu bağlantılı televizyon, ücretsiz internet erişimi gibi hizmetler bulunmaktadır. 24 saat oda servisi hizmeti de mevcuttur. Ak Hotel’de akşamları bar cafesinde oturup içkinizi yudumlayabilir ve günün yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz.

Uludağ Ak Otel İletişim Bilgileri
Adres: 1. Gelişim Oteller Bölgesi Uludağ/BURSA
Tel: 0224 285 20 29

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir