Adapalas Hotel – Çekirge Bursa

Bursa Osmangazi'de Konaklama

Adapalas Hotel, Bursa’nın güzide semtlerinden Çekirge’de yaklaşık 100 yıla yakın geçmişiyle, misafirperverliğiyle sizlere hizmet vermektedir. Hizmete girdiği tarihten bu yana birçok ünlü ismi ağırlamış, Bursa’nın seçkin otel yükünü de taşımıştır. Adapalas Otel’in 1900 yılında inşaatı bitmiş, lakin 1934 yılına dek karargah binası olarak hizmet vermiştir. 11 Mayıs 1934 yılında yeniden dizayn edilerek yeni yüzüyle Çekirge Adapalas adı ile otel olarak hizmete açılmıştır. 1943 yılında tekrar yaklaşık 1 sene karargah olarak kullanıldıktan sonra 22 Nisan 1944 tarihi itibariyle yeniden otel hüviyetine kavuşmuştur.

Çekirge Adapalas Otel, 1 Kasım 1951 tarihinde üzücü bir olay sonucunda 3. kattaki 23 numaralı oda da çıkan yangın ile büyük hasar görmüş ve otel yeni baştan inşaa edilmiştir. Yeni Otel’in projesi Yüksek Mimar Beşir Düvenli’ye, Dekorasyon’u Dekoratör Aydın Bey tarafından yapılarak 12 Haziran 1953 tarihinde birkez daha hizmete açılmıştır.
Bursa Çekirge Adapalas Otel içerisinde kendisine ait olarak kurulan Çardar Restoranı 1960 senesinde hizmet vermeye başlamış bu tarihten 1983 yılına kadar hizmet vermiştir. Çardak Restaurant bu süre içerisinde Türk ve Dünya mutfağına eşsiz bir lezzet armağan etmiş ve Bursa’nın meşhur yemekleri arasına girmeyi başarmıştır. Bu lezzet Bursa ile özdeşleşen ‘Çardak Kebabı’dır.

Çekirge Adapalas Otel’in her katında birer tane olmak üzere toplamda üç tane Türk Hamamı bulunmaktadır. Hamamlarda kendinizi güne zinde olarak hazırlayabilir ya da günün yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz. Türk Hamamları Adapalas Otel’in müşterilerine ücretsiz olarak sunduğu bir hizmettir. Türk Hamamlarında; wc, saç kurutma makinası, soyunadapalas-hotel-cekirgema ve dinlenme odaları mevcuttur.   Çekirge, şifalı termal sularılarıyla Dünyaca tanınan bir yerdir. Adapalas Otel’de de bu termal kaynaklar mevcuttur. Türk Hamamlarında bu şifalı termal sular ile şifa bulabilirsiniz. Çekirge Termal Suyu; çok yüksek radyoakvite değerlerine sahip maden eriyikleri ile çok çeşitli kimyasallara sahiptir. Eskiden buna Çekirge Termal suları ağlık ve şifa dağıtmatadır.

Ayrıca Adapalas Otel, Bursa merkeze çok yakın bir konumda bulunmaktadır. İstediğiniz her mevkiye çok kısa sürelerde ulaşabilirsiniz. Otel, Uludağ’a da çok yakındır. Uludağ’a günü birlik ziyaret edecek, kayağını yapıp, akşam üzeri geri dönecek olan misafirler için mükemmel bir seçimdir.

Çekirge Adapalas Hotel’de Konaklama
Çekirge Adapalas Hotel, toplam 31 oda ve 62 yatak kapasitesine sahiptir. Odalarda eşsiz Bursa Ovası’nın mükemmel manzarasını izleyebilirsiniz. Adapalas Otel, Turizm Bakanlığı onaylı üç yıldızlı bir oteldir. Adapalas Otel’in odalarında; sınırsız internet hizmeti, telefon, minibar, kablolu tv bağlantılı televizyon, saç kurutma makinası bulunmaktadır. Özel personeliyle 24 saat oda servisi bulunmaktadır.  Adapalas Otel’in kendine ait ücretsiz otopark’ı bulunmaktadır. Çekirge Adapalas Otel’de hem şifa bulacak hemde ruhunuzu dinleyebileceksiniz.

Çekirge Hotel Adapalas İletişim Bilgileri
Statü: 3 Yıldız
Adres: 1. Murat Cad. No:21 Çekirge/BURSA
Tel  : 0224 233 39 90
Fax  : 0224 236 46 56
E-mail: adapalas@adapalas.com
Web  Site: adapalas.com

1 thought on “Adapalas Hotel – Çekirge Bursa

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir